توصیه های مسافرتی

اصطلاحی جدید می گوید: «آدم بی برنامه یعنی آدم بدون کارنامه .» برنامه خود نوعی انتخاب است و باید بهترین، کامل ترین، دقیق ترین و کارآمدترین انتخاب ها باشد .

زندگی ما مجموعه ای از انتخاب های ما است . زندگی عرصه تعطیلی و بطالت نیست . بدین سبب، ایام تعطیل این جهان مانند ایام دیگر برنامه می خواهد . تعطیلات اموری قراردادی اند که برنامه خاص می طلبند .

عامل اساسی تعریف وظایف و محدود کردن پراکندگی ها برنامه است . برنامه اهداف را روشن تر می سازد، از تعارض و ناسازگاری ها می کاهد، آدمی را سمت تحول و دگرگونی مثبت و مفید پیش می برد و انتخاب هایش را عاقلانه تر می کند . آن که در زندگی هدف و انتخاب هایی ندارد و انرژی اش را بی مصرف رها می سازد، در وضعیت بدی به نام سکون به سر می برد . بدتر از سکون تسلیم مطلق در برابر وضع موجود است که برخی از این افراد بدان تن می دهند .

در خصوص سکون و تسلیم مطلق شدن این اشاره سودمند می نماید: روزی به ابوسعید ابی الخیر عرض کردند: فلان مریدت در راه افتاده است . دست به سوی آسمان بلند کرده و فرمود: خدای را شکر که از راه نیفتاده است . پرسیدند: چرا؟

فرمود: زیرا آدم در راه افتاده را می توان یاری کرد تا بلند شود و به مسیرش ادامه دهد; ولی آدم از راه افتاده را نمی توان با یاری کردن در مسیر حرکت داد; باید اول به مسیر بازش گرداند، سپس تقویتش کرد و یاری اش داد تا راه بیفتد .

در راه افتاده نماد آدم ساکن و متوقف است و از راه افتاده نماد آدم تسلیم شده . آدم ساکن بین ماندن و رفتن مردد است و آدم تسلیم شده و بازمانده در شک ساکن است . امام علی (ع) می فرماید: شک گذرگاه خوبی است; اما توقفگاه خوبی نیست . انسان تسلیم شده به عدم توانش یقین یافته است . برنامه داشتن و برنامه ریزی به ایام کاری و تحصیلی اختصاص ندارد و تمام حیات ما، به ویژه ایام تعطیل و استراحت، را در بر می گیرد . ما باید برنامه ریزی شده عمل کنیم و شاید استراحت، تفریح و شادی و در کنار خانواده بودن برنامه ریزی بیش تری می طلبد . البته در خصوص ایام تعطیل نظرها متفاوت است; برای نمونه یاد کرد آرای زیر سودمند می نماید:

– ایام تعطیل یعنی استراحت مطلق .

– در ایام تعطیل زمان برنامه ها ما را ردیف می کند و به تفکر پیش نگر نیاز نداریم .

– در ایام تعطیل باید فعال بود; اما تنها در راستای شادی و تفریح .

– ایام تعطیل زننده و تنفر آور است .

واپسین عبارت از آن معتادان به کار است . فرد معتاد به کار، همواره خود را به کاری مشغول می کند . در نتیجه، میان انبوهی از کارها مدفون می شود و چه بسا به آن وابسته می گردد . دلیل های ناپیدای این اعتیاد می تواند مختلف باشد . فرار از مشکلات شخصی، بزرگ جلوه دادن شخصیت، بی برنامگی در ایام تعطیل و سوابق و تجربه های تلخ، بخشی از علل این اعتیاد به شمار می آید .

آیا اعتیاد به کار عامل اصلی دلزدگی و تنفر از تعطیلی است؟

در پاسخ باید یاد آور شد: خیر; زیرا افراد سختکوش هم معمولا از کار و فعالیتشان لذت برده، کسب رضایت می کنند و بهترین بهره ها را از ایام تعطیل می برند . عده ای نیز در ایام تعطیل پر کارتر، خسته تر و بی حوصله تر می شوند . اینان کسانی هستند که پیش از ایام تعطیل فهرستی از کارهای عقب افتاده و اصطلاحا فعالیت های زخمی به دوش می کشند و می خواهند عقب ماندگی شان را در روزهای تعطیل جبران کنند . این جبران مافات، مکافات روز تعطیل می شود و به کلافگی و بی حوصلگی فرد و اندوه اطرافیان می انجامد .

اگر تعطیلات را اوقات فراغت به شمار آوریم، باید در دنیای متلاطم، پر رقابت و متحول امروز در اندیشه پربار کردن اوقات راغت باشیم نه پرکردن آن; برای مثال، اگر قرار است مطالعه کنیم، بیهوده، و شاخه ای و بی هدف و اصطلاحا فله ای مطالعه نکنیم . بهترین ها و لازم ترین ها را بخوانیم تا در کنار بهره برداری معنوی مشکلات ما نیز حل شود . برخی از راهکارهای تامین هدف عبارت است از:

1 . استفاده از نظرها، تجارب و اندوخته های استادان و ارباب فن در خصوص منابع معتبر

2 . استفاده از سوابق و تجارب دوستان در خصوص کتاب های جدید، مقالات نو و مباحث ارزشمندی که از آن ها مطلع نیستیم و می تواند عامل رشد کیفی ما باشد .

3 . توجه به علائق فکری خویش و پربار کردن فرصت ها با مطالب ارزشمند .

4 . مراجعه به مجلات، روزنامه ها و نمایه های نشر و شناسایی و شکار بهترین کتاب های معرفی شده که غالبا با روحیات ما سازگارترند .

5 . مراجعه به کتابخانه ها و انتخاب کتاب و مطبوعات مفیدتر

اگر قرار است درس بخوانیم و قسمتی از تعطیلات خود را به مطالعه دروس اختصاص دهیم، توجه به نکات و راهکارهای زیر ضرورت دارد:

1 . نباید فراموش کرد که ایام تعطیل همیشه زود می گذرند .

2 . شاید تعریف نشدن زمان و ساعات در قالب کلاس، درس خاص، ساعت حضور و فعالیت مشخص یکی از علل گذر سریع ایام تعطیل باشد .

3 . زمان در ایام تعطیل قاب بندی شده نیست و شما تیک یا پیوستار است .

4 . در ایام تعطیل واژه های کلامی ما با روزهای دیگر متفاوتند; زیرا در ایام دیگر سال که به فعالیت علمی، تحصیل، کار و اشتغالات دیگر می پردازیم، وقتی مثلا واژه صبح را به کار می بریم، بی درنگ ساعت آن را دقیقا به طرف مقابل اعلام می کنیم . یا وقتی از یک فعالیت در بعد از ظهر صحبت می کنیم، دقیقا ساعت و حتی دقیقه اش را گوشزد می کنیم; ولی در ایام تعطیل در کنار واژه های صبح، عصر، شب از تعیین زمان کم تر استفاده می کنیم .

5 . در ایام تعطیل، به ویژه اگر مانند تعطیلات نوروز یا تابستان متوالی باشد، حالت روانی ای به سراغ انسان می آید که امروز فردایی یا اصطلاحا آینده بینی برای دفع برنامه ها است . فردا ملاک عمل می شود . دوباره فردا امروز می گردد و فردای بعد از آن ملاک عمل قرار می گیرد . بدین ترتیب، چه بسا ایام به سرعت می گذرند; برنامه ها که با قول به خویش و تاکید درون شروع شده، بر صفحات کاغذ باقی می مانند و ایام شیرین تعطیل که حالا خط بطلان خورده اند، با حسرت و تاسف و آه بدرقه می شوند . این حالت را اصطلاحا تشییع زمان می نامیم و اندوه حاصل از آن در انبوه بی برنامگی ها و تبدیل فرصت ها به یکدیگر از بین می رود .

پیش از سفر، انجام یکسری از کارها، ضروری است. فرقی نمی‌کند که به سفرخوب یک روزه می‌روید یا چند هفته‌ای قرار است از خانه دور باشید؛ باید پیش از سفر برای برخی کارها تدارک دید.
بستن باروبنه هنگام سفر شاید مهم‌ترین این تدارکات باشد. کاری که برای بسیاری زمانبر، پیچیده و گاه سخت و طاقت‌فرسا است؛ اما باید توجه داشت که کمی دقت و نظم در این مرحله می‌تواند به راحت‌تر شدن سفر شما کمک کرده و کمترین میزان ناراحتی را برایتان در طول سفر ایجاد کند. بهتر است متناسب با نوع سفر خود، وسیله بار و بنه‌تان را انتخاب کنید. گاه نوع سفر، طول مدت اقامت، نوع وسیله حمل و نقل، اهداف سفر و… ایجاب می‌کنند که شما از برداشتن چمدان صرفنظر کرده به یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی بسنده کنید.

گاه نیز این امکان را خواهید داشت که چند چمدان بزرگ به همراه ببرید. آنچه اهمیت دارد، توجه به این نکته است که چمدانتان را متناسب با سفرتان انتخاب کنید. اگر برای سفری مشخص، قصد خرید چمدان دارید، بسته به میزان جابه‌جایی و همچنین نوع وسیله نقلیه، چمدانتان را انتخاب کنید، معمولا چمدان‌های کوچک‌تر دو چرخ و یک ضامن دارد؛ اما اگر به سفری طولانی و پرمخاطره می‌روید، سعی کنید با صرف کمی هزینه بیشتر چمدانی چهار چرخ بخرید تا هم آسیب کمتری به وسایلتان وارد شود و هم جابه‌جایی بار و بنه برایتان آسان‌تر گردد.

برخی سازندگان با زیباسازی ظاهر چمدان بویژه با طراحی زیپ‌های متعدد بیرونی قصد فریفتن خریدار را دارند؛ چرا که این زیپ‌های متعدد بدون قفل هستند؛ در نتیجه امنیت زیادی ندارند. از طرف دیگر به میزان زیادی از فضای داخلی چمدان (که امکان قفل کردنش هست) می‌کاهند. هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که یک چمدان با ظاهری ساده، بسیار کاراتر از چمدان‌های پرزرق و برق است.

با توجه به این‌که در بیشتر سفرها بویژه سفرهای هوایی محدودیت وزنی برای وسایل مسافرین در نظر گرفته می‌شود؛ امروزه تهیه و ساخت چمدان‌هایی سبک‌تر، کوچک تر، ولی در عین حال جادارتر از فاکتورهای اصلی رقابت در بازار چمدان محسوب می‌شود. پس به هنگام خرید چمدان به وزن خالی آن نیز توجه کنید.

داشتن یک یا چند چمدان مناسب در خانه به‌نوعی یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت است؛ چرا که چمدانی مرغوب و متناسب علاوه بر آن‌که از وسایل شما در طول سفر بخوبی مراقبت می‌کند به میزان قابل توجهی از استرس‌های پیش از سفر که بخش عمده‌ای از مربوط به بستن بار و بنه می‌شود، می‌کاهد. پس سعی کنید در زمان فراغت و با آسودگی پیرامون خرید چمدان با خانواده به تحقیق و مشورت بپردازید.

اگر به هر دلیلی به جای چمدان از کوله‌پشتی یا ساک دستی استفاده می‌کنید، بهتر است آنها را از جنس محکم انتخاب کنید تا کمترین آسیب احتمالی به وسایلتان وارد شود. استفاده از قفل‌های کوچک جهت امنیت بیشتر توصیه می‌شود.

تندرستی » تمام بیمارانی که در شرایط خطر و بی ثباتی قرار دارند باید پیش از سفر مجوز پزشکی برای مسافرت هوایی بگیرند.

درنگ: اغلب قریب به اتفاق مسافران که در وضعیت سلامتی متوسطی قرار دارند پرواز و مسافرت هوایی را بخوبی تحمل کرده و مشکلی از این جهت برایشان ایجاد نمی شود. اما بیمارانی که اقدام به مسافرت از طریق حمل و نقل هوای می‌کنند نیز به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

گروه اول افرادی که به دلیل ناتوانی سفرهای زمینی مبادرت به سفرهای هوایی برای زیارت ، سیاحت و… می کنند. بیشتر بیماران در این گروه قرار گرفته و معمولا مشکلی از جهت پرواز برایشان ایجاد نمی شود.

گروه دوم افرادی هستند که بیماری علت اصلی سفرشان بوده و جهت درمان یا اخذ مشاوره تخصصی و… اقدام به سفر می کنند. این دسته از بیماران هرچند گروه بسیار کوچکی از مسافران هوایی را تشکیل می دهند اما معمولا قادر به مراقبت از خود در طول پرواز نبوده و نیاز به همراه دارند. همچنین شرایط پرواز می تواند به طور بالقوه اثرات سوئی را بر بیماری و وضعیت ایشان ایجاد کند.

به طور کلی کلیه بیمارانی که در شرایط حاد و بی ثباتی قرار دارند ملزم به اخذ مجوز پزشکی جهت انجام مسافرت هوایی خود هستند. واحد پزشکی هوایی شرکت های هواپیمایی مسئول تصمیم گیری در قبال این دسته از مسافران بوده و تنها این بخش است که می‌تواند مجوز سفر هوایی برای بیماران را صادر و مشخص کند که بیمار تحت چه شرایط و با چه تسهیلات یا محدودیت هایی می تواند مبادرت به مسافرت هوایی نماید. در این میان نظر پزشک معالج تنها در حد یک توصیه قابل تامل بوده و تصمیم گیری قطعی برعهده بخش پزشکی هوایی می باشد.

به طور کلی اخذ مجوز پزشکی جهت پرواز برای افرادی که دارای مشکلات ذیل می باشند الزامی است:

افراد مبتلا به هر نوع بیماری عفونی
افرادی که شرایط فیزیکی یا رفتاری آنان ممکن است به گونه ای باشد که سبب آزار سایر مسافرین شود
بیمارانی که نوع بیماری آنان ممکن است سبب اخلال در ایمنی پرواز یا تاخیر در پرواز گردد
بیمارانی که به تنهایی قادر به مراقبت از خود نبوده و در طول پرواز نیاز به کمک دارند
بیمارانی که شرایط پزشکی آنان به گونه ای است که ممکن است شرایط پروازی سبب تشدید یا وخامت وضعیت ایشان گردد.

تغییرات فیزیولوزیک ایجاد شده تحت تاثیر عواملی چون کاهش فشار و اکسیژن ،شدت یافته و می تواند سبب بحرانی شدن وضعیت بیماران مستعد گردد. همچنین محدودیت های فیزیکی کابین هواپیما و عوارض و هیجانات روانی ایجاد شده در اثر پرواز می تواند مشکل آفرین گردد.

مسافران بیماری که نیاز به اخذ مجوز پزشکی ندارند:

جانبازان عزیز و معلولینی که نیازمند خدمات پزشکی خاص نیستند.
افرادی که تحت اعمال جراحی ناباروری قرار گرفته اند پس از گذشت ۲۴ ساعت از عمل.
اعمال جراحی سطحی مرتبط با پوست و مو. ( جراحی بینی شامل آن نمی شود)
اعمال جراحی اصلاح دید در مسافران کمتر از ۴۰ سال.(جراحی لیزری قرنیه)
موارد آتل گیری و گچ گیری اندام فوقانی(بازو و ساعد) و زیر زانو(پا و ساق پا) پس از ۲۴ ساعت در پروازهای داخلی و ۴۸ ساعت پس از گچ گیری در پروازهای خارجی به شرط نداشتن خونریزی.
جراحی بینی بدون انسداد مجاری تنفسی و پانسمان داخلی بینی بدون خونریزی.
مسافران دارای سوند ادراری که هیچگونه اعمال جراحی شکمی در دو هفته اخیر نداشته اند
افراد زیر ۶۰ سال که دارای ضایعه نخاعی هستند اما نیازمند برانکارد و اکسیژن نیستند وقادربه استفاده از کمربند صندلی می باشند .
سوختگی های سطحی که ظاهر و بوی نامناسبی نداشته باشند.
هرگونه عمل جراحی که از آن دو هفته گذشته باشد و فرد دارای حال عمومی مناسب بوده وبتواند روی صندلی بنشیند و کمربند صندلی خود را ببندد.

الزامات پزشکی خانم‌های باردار​​​

بارداری تک قلویی: ​

​​تا انتهای هفته ۳۶ بارداری نیاز به کسب مجوز پزشک هوایی ندارد. ارائه مدرک معتبر پزشکی ممهور به مهر پزشک متخصص زنان وزایمان که حاکی از سن باراری و تخمین تاریخ زایمان باشد الزامی است.

بارداری دو قلویی و بالاتر طبیعی:

انتهای هفته ۳۲ نیاز به کسب مجوز پزشکی هوایی ندارد . ارائه مدرک معتبر پزشکی ممهور به مهر پزشک متخصص زنان و زایمان که حاکی از سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان باشد الزامی اس​​ت.

بارداری پرخطر:

در اینگونه موارد کسب مجوز پزشکی هوایی معتمد ماهان در هر مقطع الزامی است.​

​موارد ممنوعیت پرواز

مسافرانی که به دلیل وخامت بیماری احتمال فوت آنها در پرواز وجود دارد
مسافرینی که به دلیل نوع بیماری وضعیت ناخوشایندی را برای سایر مسافران ایجاد مینمایند
بیمارانی که احتمال وخامت حال ایشان در پرواز و فرود اضطراری هواپیما میرود
بیماران روانی که غیر قابل کنترل بوده و احتمال به مخاطره انداختن امنیت هواپیما و سایر مسافران توسط ایشان میرود.
مبتلایان به بیماری های عفونی که خطر سرایت بیماری ایشان به سایر مسافران وجود دارد
حاملگی بعد از هفته ۳۴ بارداری
نوزادان زیر یک هفته از زمان تولد
مسافرینی که قادر به استفاده از صندلی استاندارد هواپیما در هیچیک از حالات آن نمی باشند.

به طور خلاصه مسافرین بیمار بایستی:

قبل از اخذ بلیط دفاتر فروش را در جریان بیماری خود قرار داده و با اخذ فرم مجوز سفر نسبت به تکمیل آن توسط پزشک معتمد شرکت اقدام کنند.
کارکنان خدمات فرودگاهی را در جریان شرایط ویژه خود قرار دهید تا در مبدا و مقصد نسبت به انتقال و خروج شما از هواپیما خدمات لازم را ارائه دهند.
جهت تایید نهایی فرم پزشکی ۴۸ تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز به مرکز پزشکی یا پزشکان معتمد شرکت مراجعه کنند.
در صورتیکه چند مسیر پروازی به صورت ترانزیت دارید ضروری است که در فرم پزشکی قید شود.
مدت اعتبار تاییدیه پزشک معتمد شرکت در پروازهای داخلی و خارجی از زمان صدور ۴۸ ساعت است.

اعتبار حداقل 6 ماه از زمان پرواز

جهت صدور بلیط هواپیما و کارت پرواز و همچنین سوار شدن به هواپیما ارائه کارت شناسایی معتبر الزامی است. حتما شماره تلفن تماس خود را برای صدور بلیط در اختیار متصدی باجه فروش قرار دهید تا هنگام بروز تغییرات احتمالی، برنامه پرواز به شما اطلاع داده شود. بلیط هواپیما ارزشمند است، باید از آن مراقبت نمایید تا مفقود نشده و یا مورد سوء استفاده قرار نگیرد. در صورت مقفود شدن بلیط، باید در نخستین زمان به اولین دفاتر هواپیمایی مراجعه و مفقود شدن بلیط را اعلام نموده و در صورت تمایل مجدداً طبق مقررات بلیط تهیه نمایید.

ساعتی که در بلیط تعیین شده است را به خاطر نگه دارید و زمان رسیدن به فرودگاه را محاسبه نمایید تا از پرواز جا نمانید. هیچ پروازی به دلیل عدم حضور مسافر به تأخیر نمی افتد. دقت نمایید مسافرینی که نتوانند در ساعت تعیین شده (یک ساعت قبل از پرواز) در فرودگاه حاضر شوند، جای ایشان به دیگری واگذار می شود و بلیط آنها مشمول مقررات مربوط به تأخیر مسافران می گردد.

ارائه بلیط های مخدوش و یا اشتباه در فرودگاه مشکلاتی را برای آنان به همراه می آورد، لذا توصیه می شود پس از دریافت بلیط کلیه مندرجات آن اعم از نام، تاریخ و ساعت حرکت، مبدأ و مقصد و … راکنترل نمایند.
جهت سوار شدن به هواپیما، باید کارت شناسایی معتبری داشته باشید که اطلاعات آن، با اطلاعات مندرج در بلیط یکسان باشد.