شهر زیرزمینی کاریز

بررسی کوتاه شهر زیرزمینی کاریز

شهر زیرزمینی کاریز

کیش همواره به عنوان یک جزیره مدرن و امروزی شناخته می شود که جاذبه های گردشگری زیادی داشته و به همین دلیل توریست ها این جزیره را در جنوب کشورمان به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند. شهر زیرزمینی کاریز کیش را می توان یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی تاریخی این جزیره معرفی نمود که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این متن به معرفی شهر تاریخی با قدمت 2500 ساله جزیره کیش می پردازد که امروزه بسیار مورد توجه توریست های ایرانی و خارجی قرار گرفته است.

از مهمترین ویژگی های این شهر می توان به وجود امکانات تفریحی و قدمت بالای آن اشاره نمود. در این متن بیشتر به معرفی شهر زیرزمینی کاریز کیش می پردازیم و این شهر را بیشتر به شما معرفی خواهیم نمود. در صورتی که می خواهید برای تعطیلات به مقصدی داخلی فکر کنید، شهر زیرزمینی کاریز در جزیره کیش می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما به شمار رود. این شهر که امروزه به یکی از مهمترین مراکز گردشگری و تاریخی در جزیره کیش قرار گرفته است، سالها است که توسط ایرانیان باستان تراشیده شده و نشان دهنده هنر مردمان کشور ایران می باشد.

اگر به سفر های داخلی علاقمندید ، تور ارزان مشهد میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد . مشهد شهری زیارتی ، سیاحتی است که سفر به آن شهر قطعا جذابیت های زیادی را به همراه خواهد داشت.
آشنایی با شهر زیرزمینی کاریز

شهر زیرزمینی کاریز کیش امروزه به یکی اصلی ترین مراکز تفریحی و تاریخی در جزیره کیش تبدیل شده است که در عمق زمین و به صورت کنده کاری ساخته شده است و در واقع کاریزی بوده است که برای تامین آب شرب این جزیره مورد استفاده قرار می گرفته است. شهر زیرزمینی کاریز کیش از آن جهت امروزه بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است که دارای آب و هوای بسیار مطلوبی بوده و همچنین سنگواره های بسیار قدیمی و سقف مرجانی آن می تواند برای شما بسیار جذاب باشد.

همچنین قدم زدن در میان این شهر می تواند تجربه ای بسیار جذاب و جالب برای شما به شمار رود. به طور کلی می توان گفت که شهر کاریز اولا به دلیل قدمت بسیار بالایی که دارد مورد توجه قرار می گیرد و ثانیا به دلیل امکانات رفاهی و جذابیتی که برای مسافرین و گردشگران خواهد داشت. همچنین کاریز این شهر هنوز هم آب شرب داشته و حتی شما می توانید از این آب شرب استفاده نمایید. از دیگر جذابیت هایی که در این شهر قابل لمس است، به جای ماندن اثر وسایل کنده کاری پس از 2500 سال به صورت تازه می باشد که هنوز قابل مشاهده می باشد.
جذابیت های طبیعی و تاریخی شهر زیرزمینی کاریز

شهر زیرزمینی کاریز کیش می تواند گزینه ای بسیار جذاب برای کسانی که به تاریخ طبیعی ایران علاقمند هستند باشد. در این شهر تاریخی شما می توانید بسیاری از آثار تاریخی طبیعی و تولید شده به دست انسان را مشاهده کنید که مهمترین آنها را می توان سنگواره هایی از چندین میلیون سال پیش گرفته تا یک لاک پشت با عمر بیش از صد ها میلیون سال دانست. به طور کلی می توان گفت که موزه های شهر زیرزمینی کاریز بسیار جذاب هستند و شما می توانید در تمامی این موزه ها جذابیت های بسیار خاصی را مشاهده کنید.

همچنین بسیاری از وسایل تاریخی که در دوران گذشته برای کشیدن آب از درون کاریز مورد استفاده بوده است امروزه در محل موزه های شهر زیرزمینی کاریز کیش در دسترس شما می باشد و شما می توانید از این وسایل بازدید نمایید. همچنین سایر امکانات رفاهی برای شما تدارک دیده شده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم و در ادامه شما می توانید از آب و هوای طبیعی و بسیار خوب این کاریز حتی در فصول گرم سال نیز استفاده کنید که برای گردشگران به خصوص به دلیل گرمای هوای شهر زیرزمینی کاریز بسیار جذاب می باشد.
امکانات رفاهی و تفریحی شهر زیرزمینی کاریز

یکی از نقاط قوتی که می تواند برای شما بازدید از شهر زیرزمینی کاریز کیش را بسیار جذاب کند، وجود امکانات رفاهی بسیار جذاب می باشد. در واقع شما می توانید در این شهر تاریخی از امکاناتی همچون رستوران و قهوه خانه سنتی استفاده کنید. همانطور که گفته شد دمای هوا شهر تاریخی کاریز بسیار مطلوب است و می تواند برای کسانی که به گرمای زیاد حساسیت دارند گزینه ای بسیار مناسب باشد. از جهتی برخورداری از فضای سنتی ایرانی قطعا می تواند شما را به این شهر زیرزمینی جذب نماید.

به طور کلی تمامی این امکانات به طوری برای شما فراهم شده است تا بتوانید برای نیمروز خاطرات بسیار خوبی را رقم بزنید. شاید کیش بیشتر به دلیل تفریحات مدرنی که دارد مورد توجه قرار گرفته است ولی شهر زیرزمینی کاریز کیش می تواند یکی از مهمترین مناطق قدیمی تاریخی در این جزیره به شمار رود که امروزه بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید سفری بسیار خوب برای سفر به کیش و خرید تور کیش داشته باشید و بتوانید برای بازدید به شهر زیرزمینی کاریز بروید.

بعضی از اطلاعات مهم درباره شهر زیرزمینی کاریز

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های کیش