ساحل سیمرغ

بررسی کوتاه ساحل سیمرغ

ساحل سیمرغ

دور تا دور کیش را آب‌های خلیج همیشه فارس فرا گرفته، معماری این جزیره به این گونه است که با کوچکترین دلیل و به هر بهانه‌ای شما را به سمت دریا می‌کشند تا حرکت موج‌ها روحتان را نوازش دهد. در ساحل این جزیره تفریح‌های خوبی برای هر رده سنی در نظر گرفته‌اند. وجود پارک‌های ساحلی کیش این موضوع را اثبات می‌کند. یکی از پارک های کیش که طرفداران زیادی هم دارد پارک ساحلی سیمرغ است. پارک سیمرغ در قسمت جنوب شرقی جزیره قرار دارد.

مهم‌ترین مشخصه این پارک وجود مجسمه معروفی است با همین نام. مجسمه سیمرغ سازه بزرگ سفید رنگی است که تمام آن چهره مردی را با ریش‌های بلند نشان می‌دهد. در واقع این مجسمه نماد این پارک ساحلی در کیش است. در کنار این مجسمه می‌توانید عکس‌های یادگاری زیبایی بگیرید. رنگ سفید این مجسمه بزرگ و آسمان آبی بالای دریا ترکیب رنگی آرامش بخشی در عکس‌های شما ایجاد می‌کند.

این پارک به طول 300 متر و مساحت 15000 متر مربع در یک سمت از جزیره واقع شده است. دسترسی به آن ساده است چرا که در کنار جاده جهان قرار دارد. شما توسط این جاده می‌توانید به دور تا دور جزیره کیش دسترسی داشته باشید. با رانندگی در جاده جهان و در قسمت جنوب شرقی جزیره، مجسمه سفید رنگ سیمرغ را از دور می‌بینید. اگر از فضای این قسمت جزیره لذت بردید، می‌توانید در هتل مارینا اقامت داشته باشید. با اقامت در این هتل در هر ساعتی از روز که بخواهید می‌توانید به پارک سیمرغ بروید و از ساحل آن استفاده کنید.
جاذبه‌های پارک ساحلی سیمرغ

تعدادی زیادی از مسافران به جزیره کیش از دوچرخه سواری خود خاطره خوبی ثبت می‌کنند. در این پارک زیبا در امتداد ساحل می‌توانید یک مسیر دوچرخه سواری داشته باشید و از این تفریح لذت ببرید. این پارک در مجاور پارک دلفیناریوم کیش واقع شده. تماشای دلفین‌ها برای کودکان و حتی بزرگسالان بسیار جالب و دیدنی است. شاید در نگاه اول فکر کنید مبلغ ورودی به دلفیناریوم کمی زیاد است. باید در نظر داشته باشید که هزینه پرداختی شما منجر به ثبت یک خاطره متفاوت می‌شود. شما در دل جزیره به تماشای بازی حیوانات زیر آب می‌روید. به غیر از دلفین، گراز و گربه دریایی و همچنین پنگوئن‌های کوچک را در این مجموعه خواهید دید. البته اگر در مواقع پر مسافر سال به جزیره کیش سفر کرده‌اید می‌توانید بلیط ورودی پارک دلفین کیش را به صورت آنلاین خریداری کنید تا در صف‌های طولانی منتظر نمانید.

یکی دیگر از جاذبه‌های نزدیک به پارک ساحلی سیمرغ، باغ پرندگان کیش است. شما در این باغ می‌توانید نزدیک به 60 گونه پرنده را تماشا کنید. باغ پرندگان کیش یکی از مجهزترین فضاها برای نگهداری گونه‌های پرنده است. فضای بزرگ حدود 100 هکتار در اختیار این مجموعه قرار گرفته است.

بعضی از اطلاعات مهم درباره ساحل سیمرغ

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های کیش