کندی

KANDI

شهر کندی از شهرهای بزرگ و اصلی سریلانکاست که در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از شهر کلمبو و در استان مرکزی این کشور قرار گرفته است. این شهر که بسیاری از معابد بزرگ بودایی را در خود جای داده است به پایتخت مذهبی کشور سریلانکا شهرت یافته است. آخرین پادشاهی کشور سریلانکا تا پیش از تسخیر کشور به وسیله انگلیسی‌ها در سال ۱۸۱۵ در این شهر استقرار داشته است.

رسومات غربی در کندی کمتر از دیگر نقاط کشور سریلانکا دیده می‌شود و بیشتر آداب و رسوم مردم این شهر آداب و رسوم بودایی است.
وجود معبد بزرگ و مهم بودایی «دندان بودا» که گفته می‌شود دندان مقدس منسوب به بودا در آن نگهداری می‌شود و همچنین جشن‌های مذهبی باشکوه در این شهر باعث شده هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از آن دیدن کنند.
معبد Sri Dalada Maligawa: معروف ترین جاذبه این شهر است که در مجموعه کاخ دربار قرار گرفته و دندان مقدس بودا در آن نگهداری می‌شود.

در نزدیکی معبد دندان بودا موزه ای وجود دارد که پیکر یک فیل مومیایی شده بسیار بزرگ در آن نگهداری می‌شود. در این موزه همچنین تصاویر از نحوه مومیایی کردن این فیل که ۵۵ سال پیش مومیایی شده به نمایش گذاشته شده است.

معبد گادالادنیا از دیگر معابد زیبای شهر کندی ست که در سال ۱۳۴۴ بر روی قله‌های اطراف شهر در فاصله ی ۱۵ کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته است. در ساخت این معبد بیشتر سنگ به کار رفته و معماری آن به زمان مردمان دراویدی باز می‌گردد.

بعضی از اطلاعات مهم درباره کندی

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

هتل های کندی